Menu
Koszyk

OLIMP Menopauzin 30 tab.

OLIMP Menopauzin 30 tab.
Brak na magazynie
OLIMP Menopauzin 30 tab.
15,99 zł
Bez podatku: 15,99 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Olimp
  • Stworzony z myślą o kobietach w okresie menopauzy
  • Redukuje uczucie zmęczenia i poprawia samopoczucie
  • Pomaga w łagodzeniu objawów klimakterium
  • Wpływa korzystnie na stan układu kostnego
  • Poprawia stan włosów, skóry i paznokci

Olimp Menopauzin to suplement diety kompleksowo wspierający kobiecy organizm w okresie menopauzy. W skład preparatu wchodzą naturalne składniki roślinne,a także specjalnie dobrane witaminy i minerały, które pomagają w łagodzeniu objawów klimakterium.

Izoflawony sojowe to związki z grupy bioflawonoidów, które ze względu na strukturalne podobieństwo do estrogenów, działają głównie jako agoniści receptorów estrogenowych. Ma to odzwierciedlenie w wielu badaniach z udziałem kobiet, w których wykazano, że substancje te mogą przyczyniać się do zmniejszenia częstości występowania objawów menopauzy (uderzenia gorąca, uczucie zmęczenia, obniżenie nastroju, bóle głowy). Co więcej, podkreśla się także znaczenie izoflawonów w profilaktyce osteoporozy, która dotyka w szczególności kobiet w okresie przekwitania.

Chmiel zwyczajny (Humulus lupulus L.), a właściwie jego szyszki, jest źródłem bardzo silnego fitoestrogenu - 8-prenylnaringeniny (8-PN). Według dostępnych źródeł, związek ten może pomóc w utrzymaniu właściwej gęstości kości oraz w redukcji uderzeń gorąca, co związane jest z jego wysoką aktywnością estrogenową.

Okres menopauzy to nie tylko objawy naczynioruchowe i somatyczne, ale także inne procesy fizjologiczne, które początkowo nie dają żadnych symptomów. Jednym z nich jest osteoporoza. U kobiet w okresie menopauzy dochodzi do przyspieszenia utraty masy kostnej, stąd bardzo ważne jest włączenie suplementacji wapnia i witaminy D, które są kluczowe do zachowania właściwego stanu kośćca.

Witaminy z grupy B są niezbędne do prawidłowej pracy układu nerwowego oraz optymalnego przebiegu przemian energetycznych. Redukują uczucie zmęczenia i znużenia, a także normalizują gospodarkę hormonalną. Ponadto należąca do tej grupy biotyna wpływa korzystnie na stan skóry, włosów i paznokci.

Witamina E jest naturalnym przeciwutleniaczem, stanowiącym element obrony przed stresem oksydacyjnym. Dodatkowo witamina E wzmacnia odporność, wspiera układ krążenia, a także wykazuje potencjał przeciwstarzeniowy.

Chrom to pierwiastek odgrywający ważną rolę w metabolizmie makroskładników odżywczych i regulacji poziomu glukozy we krwi. U kobiet w okresie menopauzy bardzo często pojawia się problem gromadzenia nadmiaru tkanki tłuszczowej, co wiąże się z ryzykiem zaburzeń gospodarki cukrowej.

Podsumowując, Olimp Menopauzin to suplement diety, który może stanowić skuteczne i bezpieczne uzupełnienie terapii okresu menopauzy.

Wielkość opakowania: 30 tabletekPorcja jednorazowa: 1 tabletkaIlość porcji w opakowaniu: 30
w 1 tabletcezawartość%ZDS
Ekstrakt izoflawonów sojowych (40%)75 mg*
w tym izoflawony sojowe30 mg*
Ekstrakt z szyszek chmielu zwyczajnego (Humulus lupulus L.)50 mg*
Wapń (węglan wapnia)400 mg50%
Witamina D (cholekalcyferol)5 µg100%
Witamina E (octan DL-alfa-tokoferylu)5 mg42%
Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny)1,4 mg100%
Kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy)400 µg200%
Chrom (chlorek chromu (III))55 µg138%
Biotyna (D-biotyna)50 µg100%

Napisz opinię

Zła Dobra
Tagi: Dla kobiet
Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności