Menu
Koszyk

  HEPATICA Shatavari 90 kaps.

  HEPATICA Shatavari 90 kaps.
  Brak na magazynie
  HEPATICA Shatavari 90 kaps.
  24,90 zł
  Bez podatku: 24,90 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Hepatica
  • Czysty ekstrakt standaryzowany na zawartość 20% saponin
  • Promuje homeostazę kobiecego układu hormonalnego
  • Pomaga złagodzić niekorzystne objawy menopauzy
  • Sprzyja regulacji cykli menstruacyjnych
  • Korzystnie wpływa na poziom libido 

  Hepatica Shatavari to suplement diety w skład którego wchodzi ekstrakt z kłączy szparagu lekarskiego, standaryzowany na zawartość bioaktywnych saponin sterydowych. Ma postać wygodnych do stosowania kapsułek, odpowiednich dla wegetarian i wegan.

  Shatavari (szparag lekarski), to bylina zasobna w różnorodne związki bioaktywne, mające pozytywny wpływ na organizm, zwłaszcza kobiecy. Surowcem leczniczym są kłącza i korzenie, będące bogatym źródłem saponin sterydowych. Związki te mogą imitować aktywność produkowanych w ustroju estrogenów, a tym samym promują równowagę w układzie hormonalnym i przyczyniają się do redukcji objawów związanych z jej zachwianiem.

  Shatavari najczęściej wykorzystuje się do zwalczania typowo kobiecych dolegliwości. Ekstrakty z rośliny pomagają uregulować cykle miesiączkowe i mogą złagodzić symptomy PMS. Ponadto obecne w bylinie saponiny sterydowe mają korzystny wpływ na czynność skurczową macicy, co sprzyja redukcji bólu brzucha, jaki często towarzyszy menstruacji.

  Suplement można polecić kobietom w okresie menopauzalnym. Charakterystyczne dla klimakterium zmniejszenie produkcji hormonów (m.in. estrogenów), negatywnie odbija się na samopoczuciu psychicznym i fizycznym. Saponiny sterydowe wykazują powinowactwo do receptorów estrogenowych, a dzięki temu potencjalnie mogą mieć działanie estrogenne.

  Warto wiedzieć, że w tradycyjnym ziołolecznictwie szparag lekarski jest uznawany za silny afrodyzjak. Prezentowany suplement może więc przyczynić się do zwiększenia popędu seksualnego.

  Podsumowując, Hepatica Shatavari to naturalny element kobiecej profilaktyki zdrowotnej. Promując homeostazę w układzie hormonalnym sprzyja dobremu samopoczuciu i pomaga uwolnić się od kobiecych przypadłości.

  Porady eksperta:

  Preparat jest dedykowany głównie kobietom, choć specjaliści medycyny ajurwedyjskiej z powodzeniem stosują go także u mężczyzn. Zalecaną przez producenta dawkę warto rozłożyć na dwie porcje i zachować kilkugodzinny odstęp pomiędzy ich przyjęciem.

  Suplementu nie wolno łączyć z hormonalną terapią zastępczą zawierającą estrogeny.

  Wielkość opakowania: 90 kapsułekPorcja jednorazowa: 2 kapsułkiIlość porcji w opakowaniu: 45
  w 1 porcji (2 kapsułki)zawartość%ZDS
  Standaryzowany wyciąg z korzeni Shatavari (Asparagus racemosus) (20% saponin) 220 mg*
  Pozostałe składniki: Stabilizator – hydroksypropylometyloceluloza (składnik kapsułki).
  Stosować 1 kapsułkę dwa razy dziennie po posiłku.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Wegetariański
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności