Menu
Koszyk

  NOW FOODS L-Tryptophan Double Strength 1000 mg 60 tab.

  NOW FOODS L-Tryptophan Double Strength 1000 mg 60 tab.
  Brak na magazynie
  NOW FOODS L-Tryptophan Double Strength 1000 mg 60 tab.
  0,00 zł
  Bez podatku: 0,00 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Now Foods
  • 100% czystego tryptofanu w formie wolnej 
  • Dawka dwa razy większa niż standardowa 
  • Testowany pod kątem obecności EBT
  • Odpowiedni dla wegetarian i wegan
  • Prekursor serotoniny i melatoniny

  Now Foods L-Tryptophan Double Strength to suplement diety w skład którego wchodzi L-tryptofan - egzogenny aminokwas o kluczowym znaczeniu ludzkiego organizmu. Każda tabletka zawiera wysoką, bo dwukrotnie większą niż standardowa, dawkę substancji czynnej. 

  Tryptofan to białkowy aminokwas aromatyczny, który jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania. Należy do związków egzogennych, toteż konieczne jest regularne dostarczanie go wraz z pożywieniem. W ustroju jest wykorzystywany m.in. do produkcji serotoniny, melatoniny oraz tryptaminy. 

  Tryptofan jest naturalnym prekursorem serotoniny. Jako kluczowy neuroprzekaźnik w ośrodkowym układzie nerwowym pełni ona wiele istotnych funkcji. Odpowiada za stan psychiczny, apetyt, funkcje seksualne i niektóre procesy kognitywne (np. zapamiętywanie). Jej deficyt koreluje ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia zaburzeń depresyjno-lękowych.  

  Tryptofan jest wykorzystywany do produkcji melatoniny. Hormon ten jest głównym regulatorem snu oraz czuwania. Ma też duże znaczenie dla pracy układu odpornościowego i wykazuje potężny potencjał przeciwutleniający. Wydaje się, że dieta o wysokiej zawartości tryptofanu może mieć korzystny wpływ na sen. 

  Prezentowany preparat cechuje się bardzo wysoką jakością. Zgodnie z zapewnieniem producenta każda partia jest testowana pod kątem zanieczyszczeń mikrobiologicznych. Jest też wolna od 1,1'-etylideno-bis-L-tryptofanu (EBT), łączonego ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia zespołu mialgia-eozynofilia (EMS). 

  Podsumowując, Now Foods L-Tryptophan Double Strength to prosty i bezpieczny sposób na zwiększenie udziału tryptofanu w diecie. Podwójna dawka zwiększa szansę na odczucie pozytywnych efektów działania w krótszym czasie.  

  Wielkość opakowania: 60 tabletekPorcja jednorazowa: 1 tabletkaIlość porcji w opakowaniu: 60
  w 1 tabletcezawartość%ZDS
  L-Tryptofan1000 mg-
  Pozostałe składniki: Celuloza, kwas stearynowy, kroksameloza sodowa, stearynian magnezu, krzemionka, wegetariańska otoczka.
  Jedna tabletka 1-3 razy dziennie, najlepiej na noc.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Podwójna dawka tryptofanu. Promuje dobry nastrój i sprzyja poprawie jakości snu.
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności