Menu
Koszyk

  SWANSON Magnolia Extract 200mg 30 kaps.

  SWANSON Magnolia Extract 200mg 30 kaps.
  Brak na magazynie
  SWANSON Magnolia Extract 200mg 30 kaps.
  27,99 zł
  Bez podatku: 27,99 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Swanson
  • Ekstrakt z kory magnolii w wegetariańskich kapsułkach
  • Standaryzowany na zawartość substancji bioaktywnych  
  • Ma właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające
  • Może oddziaływać na ośrodkowy układ nerwowy 
  • Pomaga zniwelować nadmierny stres i napięcie 

  Swanson Magnolia Extract to suplement diety w skład którego wchodzi standaryzowany ekstrakt z kory magnolii lekarskiej. Wysoka, wynosząca aż 90%, zawartość substancji bioaktywnych (honokiol i  magnolol) spełnia standardy ustalone dla badań naukowych. 

  Magnolia lekarska (Magnolia officinalis) to roślina naturalnie występując a Chinach. Do celów leczniczych wykorzystuje się jej korę, która obfituje w rozmaite substancje czynne farmakologicznie. Za kluczowe składniki aktywne są uznawane dwa związki bifenolowe - honokiol i magnolol.

  Magnolol i honokiol wykazują działanie przeciwzapalne oraz przeciwutleniające. Właściwości te mogą mieć kluczowe znaczenie dla ochrony neuronów przed uszkodzeniami powodowanymi przez stres oksydacyjny i przewlekły stan zapalny.

  Wyciąg z magnolii lekarskiej może wywierać wpływ na przekaźnictwo GABA-ergiczne. Naukowcy sugerują, że honokiol i magnolol są dodatnimi modulatorami allosterycznymi receptora benzodiazepinowego, który jest ściśle związany z receptorem GABAA. Oznacza to, że oba związki zmniejszają ilość ligandu, potrzebną do aktywacji receptora. Uważa się, że mechanizm ten leży u podstaw przeciwlękowego i uspokajającego działania ekstraktów z kory magnolii. 

  Wyciąg z kory magnolii lekarskiej może przyczynić się do redukcji poziomu kortyzolu. Do takiego wniosku doszli naukowcy, którzy prowadzili badania nad przeciwstresowymi właściwościami rośliny. Dowiedziono, że grupa ochotników, która przyjmowała ekstrakt z rośliny w trakcie ekspozycji na silne stresory miała o około 18% niższe stężenie kortyzolu niż grupa kontrolna.  

  Podsumowując, Swanson Magnolia Extract to naturalny ekstrakt roślinny, który potencjalnie może znaleźć zastosowanie w walce z przykrymi objawami stresu. 

  Wielkość opakowania: 30 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 30
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Magnolia (Magnolia officinalis) (kora)(standaryzowany do minimum 90% honokiolu)200 mg*
  Pozostałe składniki: Mąka ryżowa, hypromeloza (kapsułka roślinna), może zawierać jeden lub oba z następujących składników: stearynian magnezu, krzemionka.
  Przyjmować 1 kapsułkę dziennie, popić wodą.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Wegetariański
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności