Menu
Koszyk

  OLIMP Selen 120 tab.

  OLIMP Selen 120 tab.
  Brak na magazynie
  OLIMP Selen 120 tab.
  11,99 zł
  Bez podatku: 11,99 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Olimp
  • Selen w organicznej, wysoko przyswajalnej formie
  • Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie tarczycy
  • Sprzyja ochronie przed stresem oksydacyjnym
  • Odgrywa istotną rolę w utrzymaniu płodności
  • Niewielkie i łatwe do połknięcia tabletki

  Olimp Selen to suplement diety w skład którego wchodzi selen w organicznej, wysoko przyswajalnej formie. Preparat jest dostępny w postaci łatwych do połknięcia tabletek.

  Selen to pierwiastek śladowy, który wchodzi w skład białek selenowych oraz selenozależnych enzymów i jest zaangażowany w wiele istotnych procesów biochemicznych zachodzących w ustroju. Przyjmuje się, że najlepszym jego źródłem jest mięso, produkty zbożowe oraz niektóre warzywa. Specjaliści zwracają jednak uwagę na niską zawartość tego pierwiastka w glebie, co może utrudniać pokrycie dziennego zapotrzebowania organizmu wyłącznie z diety.

  Selen pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji układu odpornościowego. Wykazuje m.in. zdolność do zwiększania aktywności receptorów dla IL-2 (interleukiny-2), warunkującej wzrost limfocytów T oraz komórek NK (ang. natural killers).

  Selen odgrywa ważną rolę w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Jest częścią GPx (peroksydaza glutationowa) – grupy enzymów stanowiących podstawową linię obrony przed wolnymi rodnikami, odpowiedzialnych za redukcję nadtlenków wodorów i nadtlenków organicznych.

  Selen ma istotny wpływ na płodność mężczyzn. Jest zaangażowany w syntezę testosteronu oraz rozwój plemników. Badania pokazują, że niedobór tego pierwiastka łączy się ze zmniejszeniem ruchliwości plemników oraz częstszym występowaniem niekorzystnych zmian w obrębie witki.

  Selen wspomaga pracę tarczycy. Współtworzy dejodynazy, które warunkują metabolizm hormonów tarczycy, pozwalając m.in. na konwersję tyroksyny do aktywnej trijodotyroniny (T3).

  Podsumowując, Olimp Selen to łatwy sposób na wyrównanie deficytu selenu. Suplement jest polecany zwłaszcza osobom ze stwierdzonym niedoborem tego pierwiastka.

  Wielkość opakowania: 120 tabletekPorcja jednorazowa: 1 tabletkaIlość porcji w opakowaniu: 120
  w 1 tabletcezawartość%ZDS
  Selen (L-selenometioniny)110 µg200%
  Pozostałe składniki: Celuloza mikrokrystaliczna – substancja wypełniająca, L-selenometionina; stearynian magnezu, dwutlenek krzemu – substancje przeciwzbrylające.
  1 tabletka dziennie po posiłku.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności