Menu
Koszyk

  LIFE EXTENSION Bioactive Milk Peptides 30 kaps.

  LIFE EXTENSION Bioactive Milk Peptides 30 kaps.
  Brak na magazynie
  LIFE EXTENSION Bioactive Milk Peptides 30 kaps.
  0,00 zł
  Bez podatku: 0,00 zł
  • Kompleks bioaktywnych peptydów wyizolowanych z mleka
  • Sprzyja doświadczeniu głębokiego relaksu i odprężenia
  • Może złagodzić niekorzystne skutki niedoboru snu
  • Polecany osobom narażonym na chroniczny stres
  • Korzystnie wpływa na długość i jakość snu

  Life Extension Bioactive Milk Peptides to suplement diety, który zawiera opatentowany kompleks aktywnych biologicznie peptydów wyizolowanych z mleka. Mają one korzystny wpływ na układ nerwowy, promują uczucie relaksu i odprężenia, co może przełożyć się na redukcję stresu, łatwiejsze zasypianie i lepszą jakość snu.

  Czym są bioaktywne peptydy mleczne
  Białka mleczne są znakomitym źródłem peptydów, które po uwolnieniu w ustroju zyskują aktywność biologiczną i mogą oddziaływać zarówno na układ immunologiczny, jak i opioidowy. Do najbardziej znanych należy dekapeptyd  pochodzący z kazeiny-b, uwalniany głównie przez enzymy obecne w układzie trawiennym niemowląt.

  Mechanizm działania
  Naukowcy sugerują, że dzięki swojej budowie niektóre bioaktywne peptydy mleczne mogą wykazywać powinowactwo do receptorów GABAA w ośrodkowym układzie nerwowym. To skutkuje zwiększeniem aktywności kwasu γ-aminomasłowego, który odpowiada za redukcję pobudliwości i sprzyja rozluźnieniu mięśni.

  Wykorzystanie bioaktywnych peptydów mlecznych
  W 2002 roku na rynek wprowadzono Lactium® - chroniony patentem bioaktywny peptyd wyizolowany z kazeiny. Był on przedmiotem kilku badań klinicznych, przeprowadzonych z udziałem 394 osób dorosłych. Potwierdziły one jego pozytywny wpływ na organizm, zwłaszcza w zakresie redukcji stresu oraz promocji doświadczenia uczucia relaksu i odprężenia. Uczestnicy badania deklarowali znaczącą poprawę jakości snu oraz skrócenie czasu latencji snu.

  Podsumowując, Life Extension Bioactive Milk Peptides to suplement, który można polecić zwłaszcza osobom doświadczającym przykrych skutków chronicznego stresu, takich jak zaburzenia snu czy trudności w osiągnięciu równowagi emocjonalnej i psychicznego spokoju.

  Porady eksperta:

  Jeśli suplement jest przyjmowany w celu poprawy jakości snu, warto zażyć go wieczorem, na około godzinę przed położeniem się spać. Dostępne badania wskazują, że nie ma on działania uzależniającego, dlatego można go stosować przez długi czas.

  Przyjęcie suplementu w ciągu dnia nie powinno skutkować uczuciem senności. Wydaje się, że w okresach nadmiernego stresu może on tonizować układ nerwowy i promować psychiczny spokój

  Wielkość opakowania: 30 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 30
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Dekapeptyd kazeiny (Bioaktywne Peptydy Mleczne)150 mg-
  Pozostałe składniki: Celuloza Mikrokrystaliczna, Celuloza Roślinna (kapsułka), Krzemionka, Stearynian Roślinny
  1 kapsułka dziennie, w trakcie posiłku lub niezależnie od niego.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności