Menu
Koszyk

SWANSON Passion Flower Liquid Extract 29,6 ml

SWANSON Passion Flower Liquid Extract 29,6 ml
SWANSON Passion Flower Liquid Extract 29,6 ml
39,99 zł
Bez podatku: 39,99 zł
  • Dostępność: Produkt dostępny
  • Producent: Swanson
  • Płynny ekstrakt z naziemnych części męczennicy cielistej 
  • Łatwe dozowanie dzięki buteleczce z kroplomierzem
  • Ziołowy wyciąg wolny od cukru i alkoholu 
  • Uznawany za roślinny anksjolityk
  • Może ułatwić zasypianie 

Swanson Passion Flower Liquid Extract to suplement diety w skład którego wchodzi płynny wyciąg z ziela męczennicy cielistej – rośliny uznawanej za naturalny anksjolityk. Ekstrakt nie zawiera cukru ani alkoholu. Jest dostępny w buteleczce wyposażonej w kroplomierz, co pozwala na łatwe i precyzyjne odmierzenie dawki. 

Męczennica cielista (Passiflora incarnata) to roślina naturalnie występująca w USA. W Europie jest ceniona za olbrzymi potencjał terapeutyczny. Posiada swoją monografię i ma status leku roślinnego według EMA (European Medicines Agency). 

Naziemne części Passiflory obfitują w liczne związki aktywne biologicznie. Największe znaczenie mają alkaloidy, flawonoidy oraz fenole. Mówi się również o istnieniu nowego, unikalnego związku o ugrupowaniu benzoflawonowym – BZF. Niektórzy naukowcy sugerują, że to głównie on odpowiada za lecznicze właściwości rośliny. 

Wyciąg z Passiflory wywiera silny wpływ na ośrodkowy układ nerwowy. Przypuszcza się, że związki aktywne obecne w roślinie wykazują powinowactwo do receptorów układu GABA-ergicznego. Mogą bezpośrednio aktywować receptory GABAA, ale też działać antagonistycznie względem receptorów GABAB. Efektem tego jest sedacja i obniżenie lęku.  

Sugeruje się, że Passiflora może ułatwiać zasypianie i poprawiać jakość snu. Wynika to głównie z przeciwlękowych i uspokajających właściwości rośliny. W badaniach z udziałem zdrowych ochotników dowiedziono, że osoby, które zażywały wyciąg z Passiflory szybciej zapadały w sen, spały dłużej i głębiej. Lepszą jakość ich snu potwierdzono za pomocą polisomnografu. 

Podsumowując, Swanson Passion Flower Liquid Extract to wysokiej jakości ekstrakt z rośliny tradycyjnie stosowanej w leczeniu bezsenności i nadmiernego napięcia nerwowego. 

Wielkość opakowania: 29,6 ml Porcja jednorazowa: 1 pojemność zakraplacza (maksymalnie 1 ml)Ilość porcji w opakowaniu: 29
w 1 porcji (1 ml)zawartość%ZDS
Ekstrakt z męczennicy (Passiflora incarnata) (części nadziemne)1 g*

Napisz opinię

Zła Dobra
Tagi: Wegetariański
Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności