Menu
Koszyk

  JARROW Sleep Optimizer 30 kaps.

  JARROW Sleep Optimizer 30 kaps.
  Brak na magazynie
  JARROW Sleep Optimizer 30 kaps.
  0,00 zł
  Bez podatku: 0,00 zł
  • Kompleks składników poprawiających jakość snu
  • Wspomaga normalizację pracy zegara biologicznego
  • Pomaga w skróceniu czasu potrzebnego na zaśnięcie
  • Łagodzi objawy związane ze zmianą strefy czasowej
  • Pomaga utrzymać spokojny, głęboki sen

  Jarrow Sleep Optimizer to kompleksowy suplement diety zawierający zestaw substancji ukierunkowanych na poprawę jakości snu i ułatwianie zasypiania. Formuła łączy skuteczność ziół i aminokwasów, które działając ze sobą w synergii wspierają regulację rytmu dobowego.

  Melatonina, określana „hormonem snu”, jest związkiem odpowiedzialnym za regulację naturalnego zegara biologicznego. Optymalizuje dobowy rytm snu i czuwania, i pomaga skrócić czas potrzebny do zaśnięcia.

  Dodatkowo w preparacie umieszczono tryptofan, będący aminokwasem ulegającym w organizmie konwersji m.in. w 5-HTP, które z kolei wykorzystywane jest do produkcji serotoniny. Serotonina natomiast uczestniczy w syntezie melatoniny, dzięki czemu dba o dobrą regenerację organizmu i pomaga w regulacji snu.

  PharmaGABA (kwas gamma-aminomasłowy) to główny neuroprzekaźnik OUN, odznaczający się działaniem hamującym (zmniejsza pobudliwość komórki nerwowej). Dzięki temu wprowadza organizm w stan relaksu, łagodnie rozluźnia, niweluje lęk i ułatwia zasypianie.

  Melisa lekarska (Melissa officinalis) to jedno z najbardziej znanych ziół stosowanych w celu wywołania uczucia spokoju oraz ułatwienia zasypiania. Melisa idealnie sprawdza się w stanach napięcia nerwowego i niepokoju oraz w bezsenności.

  Chmiel (Humulus lupulus L.), którego surowcem zielarskim jest tzw. szyszka oraz lupulina, wykorzystywany jest często jako środek uspokajający i wspomagający zasypianie. Oprócz właściwości nasennych, posiada także działanie przeciwutleniające, estrogenne i przeciwzapalne.

  Kozłek lekarski (Valeriana officinalis) to zioło tradycyjnie stosowane w celach relaksacyjnych i wyciszających. Nie określono jednoznacznie jaka grupa związków odpowiada za takie działanie kozłka, jednak pewne jest, że substancje te wpływają na system GABA-ergiczny.

  Podsumowując, Jarrow Sleep Optimizer, to suplement diety, który został opracowany z myślą o osobach mających trudności z zasypianiem. Może stanowić skuteczne wsparcie w przypadku zaburzeń snu o różnej etiologii.

  Porady eksperta:

  Melatonina pomaga w łagodzeniu subiektywnego odczucia zespołu nagłej zmiany strefy czasowej, dzięki czemu preparat może być wsparciem dla osób, które często podróżują.

  Warto wziąć pod uwagę dodatkowe elementy mogące zakłócać sen. Wieczorna ekspozycja na światło niebieskie jest jednym z najczęstszych czynników zaburzających funkcję zegara biologicznego. Oprócz niego powodem mogą być np. późne treningi, nadmiar stresu, praca zmianowa lub też nadużywanie używek, które stymulują układ nerwowy utrudniając, lub nawet uniemożliwiając zaśnięcie.
  Wielkość opakowania: 30 kapsułekPorcja jednorazowa: 2 kapsułkiIlość porcji w opakowaniu: 15
  w porcji (2 kapsułki)zawartość%ZDS
  Kozłek lekarski (Valeriana officinalis) (korzeń)400 mg-
  Tryptofan300 mg-
  Chmiel (Humulus lupulus l.)100 mg-
  Melisa lekarska (Melissa officinalis)100 mg-
  PharmaGABA (kwas gamma-aminomasłowy)100 mg-
  Melatonina0,3 mg-
  Pozostałe składniki: Maltodekstryna, Ditlenek Krzemu, Stearynian Magnezu (Źródło Roślinne); Żelatyna (Kapsułka)
  2 kapsułki 20-30 minut przed snem.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Bez glutenu
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności