Menu
Koszyk

  VIVIO Erytrytol 1000g

  VIVIO Erytrytol 1000g
  Brak na magazynie
  VIVIO Erytrytol 1000g
  17,99 zł
  Bez podatku: 17,99 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Vivio
  • Substytut cukru pochodzenia roślinnego 
  • Doskonały do pieczenia i gotowania
  • Mniej kaloryczny niż cukier 
  • Niski indeks glikemiczny 
  • Łagodny, słodki smak 

  VIVIO Erytrytol to naturalna substancja słodząca, która stanowi bardzo dobrą alternatywę dla białego cukru. Podobnie wygląda i smakuje, nie posiada chemicznego posmaku i dostarcza niewiele kalorii. 

  Erytrytol to organiczny związek chemiczny przynależący do polioli. W naturze występuje w niewielkich ilościach w warzywach, owocach, grzybach oraz w winie i piwie. Dostępny w sprzedaży najczęściej jest otrzymywany na drodze fermentacji glukozy, przeprowadzanej przez specjalnie wyselekcjonowane gatunki drożdży. Gotowy produkt jest słodki i ma postać białych kryształków lub proszku, przez co do złudzenia przypomina zwykły cukier.   

  Erytrytol jest bezpieczny. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała go za całkowicie bezpieczny dodatek do żywności. Jest on powszechnie stosowany jako substancja słodząca – na etykietach występuje pod symbolem E968.

  Erytrytol jest niskokaloryczny. Jego wartość energetyczna jest zerowa, podobnie jak indeks glikemiczny. Z tego względu może on być spożywany przez diabetyków i osoby będące na diecie odchudzającej. 

  Erytrytol nie przyczynia się do powstawania próchnicy, gdyż nie jest metabolizowany przez bakterie jamy ustnej. Nie ulega on trawieniu przez enzymy trawienne i jest wydalany z organizmu w praktycznie niezmienionej postaci przez układ moczowy, w ciągu doby od jego spożycia. 

  Erytrytol zachowuje się podobnie jak cukier. Łatwo rozpuszcza się w wodzie i innych płynach, może być poddawany działaniu wysokiej i niskiej temperatury. Doskonale nadaje się do słodzenia napojów, wypieków, dżemów, potraw chłodzonych typu lody, galaretki. 

  Podsumowując, VIVIO Erytrytol to doskonała opcja dla osób, które lubią słodki smak i  poszukują alternatywy dla cukru. Śmiało można go polecić również osobom dbającym o smukłą sylwetkę.   

  Stosować wedle uznania.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Pure (bez dodatków), Naturalny, Niskokaloryczny, Bez cukru
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności