Menu
Koszyk

  SWANSON AjiPure L-Proline 500mg 60 kaps.

  SWANSON AjiPure L-Proline 500mg 60 kaps.
  -20 %
  SWANSON AjiPure L-Proline 500mg 60 kaps.
  49,99 zł
  39,99 zł
  Bez podatku: 39,99 zł
  • Dostępność: Produkt dostępny
  • Producent: Swanson
  • L-prolina wytworzona opatentowaną metodą AjiPure®  
  • Aminokwas farmaceutycznej jakości i czystości 
  • Roślinne kapsułki odpowiednie dla wegetarian
  • Kluczowy składnik struktury helisy kolagenu
  • Ważny budulec białek 

  Swanson AjiPure® L-Proline to suplement diety, który w swoim składzie zawiera aminokwas L-prolinę. Została ona wytworzona w oparciu o opatentowaną metodę produkcji AjiPure®, dzięki temu odznacza się wyjątkową czystością, a jakością dorównuje środkom stosowanym w przemyśle farmaceutycznym. 

  L-prolina to naturalny związek chemiczny zaliczany do grupy α-aminokwasów. W ludzkim organizmie powstaje w wątrobie, a substratami do jego produkcji są głównie: ornityna, glutamina i glutaminian. Prolina odgrywa ważną rolę w syntezie białek i ma istotne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania aparatu ruchu. 

  Prolina oraz jej pochodna – hydroksyprolina, są kluczowymi składnikami struktury helisy kolagenu. Kolagen jest budulcem większości tkanek i narządów w ciele – występuje w skórze, kościach, ścięgnach, więzadłach, chrząstkach stawowych. Upośledzenie jego produkcji sprzyja pogorszeniu kondycji skóry i może powodować dysfunkcje w obrębie aparatu ruchu.    

  Kolagen jest ważny dla utrzymania odpowiedniej elastyczności naczyń krwionośnych. Według teorii wysnutej przez kontrowersyjnego Noblistę, Linusa Paulinga, zwiększając podaż proliny, witaminy C, lizyny można usprawnić produkcję kolagenu i na tyle wzmocnić kondycję naczyń krwionośnych, że ryzyko miażdżycy znacznie się obniży. 

  Prolina promuje gojenie się ran. W badaniach dowiedziono, że zapotrzebowanie na ten aminokwas znacznie wzrasta po uszkodzeniu tkanek miękkich na skutek urazu. Niedobór proliny może wydłużyć czas potrzebny na zabliźnienie rany. 

  Podsumowując, Swanson AjiPure® L-Proline to wysokiej jakości preparat wzbogacający dietę o prolinę. Może okazać się szczególnie pomocny dla osób aktywnych fizycznie, które regularnie narażają aparat ruchu na nadmierne obciążenia. 

  Wielkość opakowania: 60 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 60
  w 1 porcji (1 kapsułka)zawartość%ZDS
  AjiPure® L-prolina500 mg*
  Pozostałe składniki: Celuloza, stearynian magnezu, krzemionka.
  Przyjmować jedną kapsułkę dziennie.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Wegetariański
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności