Menu
Koszyk

  NOW FOODS Bromelain 500mg 60 kaps

  NOW FOODS Bromelain 500mg 60 kaps
  Brak na magazynie
  NOW FOODS Bromelain 500mg 60 kaps
  44,90 zł
  Bez podatku: 44,90 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Now Foods
  • Naturalna bromelaina ekstrahowana z ananasa
  • Wysoka aktywność enzymatyczna – 2400 GDU
  • Sprzyja ograniczeniu agregacji płytek krwi 
  • Promuje prawidłowe trawienie protein 
  • Wykazuje właściwości przeciwzapalne

  Now Foods Bromelain to suplement diety w skład którego bromelaina – naturalna substancja pozyskana z ananasa. Cechuje się ona wyjątkowo wysoką aktywnością enzymatyczną (aż 2400 GDU). 

  Bromelaina to ogólna nazwa stosowana w odniesieniu do grupy enzymów proteolitycznych występujących w owocach i łodygach ananasa. Jej kluczowym składnikiem jest zawierająca 227 aminokwasów proteaza sulfhydrylowa, obok której występuje peroksydaza, kwaśna fosfataza i mieszanka inhibitorów proteaz. Ta różnorodność składników odpowiada za szerokie działanie biologiczne bromelainy. 

  Bromelaina może przyczynić się do usprawnienia procesów trawienia, gdyż obecne w niej składniki o charakterze proteaz tiolowych efektywnie rozkładają białka. W badaniach udowodniono również, że bromelaina może pełnić funkcję trypsyny i pepsyny w przypadku ich niedoboru. 

  Bromelainie przypisuje się działanie przeciwzapalne i  przeciwbólowe. Zaobserwowano, że pod jej wpływem wzrasta produkcja cytokin przeciwzapalnych, a jednocześnie zahamowaniu ulega uwalnianie czynników prozapalnych. To składnia naukowców do badań nad potencjalnym wykorzystaniem bromelainy w terapii zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego.  

  Bromelaina wykazuje właściwości przeciwzakrzepowe. Z jednej strony hamuje agregację płytek stymulowaną adenozynodifosforanem (ADP), z drugiej zaś pobudza proces konwersji plazminogenu w plazminę, co prowadzi do nasilenia fibrynolizy. Uważa się też, że substancja ta działa jak selektywny modulator stężeń tromboksanów i prostacyklin, które są zaangażowane w proces krzepnięcia. 

  Podsumowując, Now Foods Bromelain to suplement diety, który pozwala w pełni wykorzystać prozdrowotny potencjał ukrytej w owocach ananasa bromelainy. 

  Wielkość opakowania: 60 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 60
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Bromelina (2400 GDU/g) (z ananasa)500 mg-
  Pozostałe składniki: Celuloza (kapsułka), skrobia ryżowa, stearynian magnezu (pochodzenia roślinnego), krzemionka.
  Przyjmować 1 kapsułkę raz do dwóch razy dziennie z posiłkiem albo między posiłkami.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Wegetariański
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności