Menu
Koszyk

OLIMP Prostatan 60 kaps.

OLIMP Prostatan 60 kaps.
Hot
OLIMP Prostatan 60 kaps.
33,99zł
Bez podatku: 33,99zł
  • Dostępność: Produkt dostępny
  • Producent: Olimp
  • Kompozycja precyzyjnie dobranych składników wspierających zdrowie prostaty
  • Źródło naturalnych i bezpiecznych substancji (wyciągi roślinne, likopen, cynk)
  • Wspomaga funkcjonowanie układu moczowo-płciowego
  • Wpływa korzystnie na męską gospodarkę hormonalną

Olimp Prostatan to suplement diety stworzony z myślą o mężczyznach. Zawiera standaryzowane ekstrakty roślinne, likopen oraz chelat aminokwasowy cynku, które kompleksowo wspierają zdrowie gruczołu krokowego i układu moczowo-płciowego oraz wpływają korzystnie na inne, szczególnie ważne dla mężczyzn funkcje organizmu.

Palma sabałowa to roślina, której owoce znalazły szczególne zastosowanie w andrologii. Zaobserwowano, że znajdujące się w tym surowcu kwasy tłuszczowe mogą hamować działanie 5-α-reduktazy, odpowiedzialnej za konwersję testosteronu do dihydrotestosteronu (DHT). DHT uznawany jest za jeden z głównych czynników łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (BPH). Ponadto roślina ta wykazuje właściwości moczopędne i przeciwzapalne.

Pestki dyni od dawna wykorzystywane są w medycynie tradycyjnej w zaburzeniach prostaty oraz w zespole nadreaktywnego pęcherza moczowego. Na podstawie licznych obserwacji stwierdzono, że zawarty w nasionach dyni beta-sitosterol może łagodzić objawy BPH. Dodatkowo surowiec ten jest źródłem cynku, którego niedobór skorelowany jest z występowaniem przerostu lub nowotworu prostaty.

Pokrzywa zwyczajna to powszechnie występująca roślina szeroko stosowana w fitoterapii. Za jej korzystne działanie w obrębie prostaty odpowiadają w szczególności lektyny, polisacharydy i sitosterole, które zmniejszają aktywność enzymów zaangażowanych w zwiększenie masy tego gruczołu. Ponadto pokrzywa wpływa korzystnie na pracę układu moczowego.

Likopen to naturalna substancja o silnym działaniu antyoksydacyjnym, występująca głównie w owocach pomidora. Zaobserwowano, że związek ten może aktywować proces apoptozy i jednocześnie hamować proliferację komórek nowotworu prostaty, a także przeciwdziałać uszkodzeniom DNA w obrębie tego gruczołu.

Cynk to jeden z najważniejszych pierwiastków występujących w ustroju. W kontekście męskiego organizmu warto wspomnieć, że komórki nabłonkowe gruczołu krokowego posiadają wysoką zdolność do magazynowania tego pierwiastka, co powiązane jest z ochronnym właściwościami cynku w tym obszarze.

Podsumowując, Olimp Prostatan to wieloskładnikowy suplement diety pomagający utrzymać zdrowie prostaty oraz układu moczowego. Zalecany jest w szczególności mężczyznom w średnim wieku.

Skład

Wielkość opakowania: 60 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 60
w 1 kapsułcezawartość%ZDS
Ekstrakt palmy sabałowej (Saw Palmetto) (45%) 320 mg*
Ekstrakt pestek dyni (5:1) 200 mg*
Ekstrakt pokrzywy zwyczajnej 200 mg*
Likopen 1 mg*
Cynk (jako chelat aminokwasowy cynku)10 mg100%

Pozostałe składniki

Substancja wypełniająca - celuloza mikrokrystaliczna, substancja przeciwzbrylająca - sole magnezowe kwasów tłuszczowych; kapsułka (żelatyna – składnik otoczki, barwnik: E 171).

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
Zła Dobra
Tagi: Dla mężczyzn
Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności