Menu
Koszyk

PHARMABEST Laktoferyna 15 kaps.

PHARMABEST Laktoferyna 15 kaps.
Brak na magazynie
PHARMABEST Laktoferyna 15 kaps.
0,00zł
Bez podatku: 0,00zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Pharmabest
  • Naturalnie występujący antyoksydant i element odporności nieswoistej
  • Brak negatywnego wpływu na symbionty jelitowe
  • Laktoferyna pozyskana z mleka krowiego
  • Właściwości przeciwdrobnoustrojowe
  • Enzym o działaniu przeciwzapalnym

Pharmabest Laktoferyna to preparat przygotowany w przystępnej formie łatwych do połknięcia kapsułek. Stanowi źródło laktoferyny, enzymu o wielokierunkowym działaniu, który koncentruje się głównie na hamowaniu reakcji zapalnych i modulacji odpowiedzi immunologicznej.

Laktoferyna to enzym występujący w komórkach ludzkiego organizmu, którego głównym zadaniem jest wiązanie kationów żelaza. Dzięki temu działaniu, ogranicza ich wychwyt przez komórki bakterii, tym samym uniemożliwiając ich dalszy rozwój.

Aktywność przeciwzapalna
Stan zapalny jest miejscową bądź uogólnioną reakcją organizmu na drażniący czynnik, którym może okazać się np. drobnoustrój chorobotwórczy czy szkodliwa molekuła chemiczna. Laktoferyna, jako enzym naturalnie występujący w ustroju, zaliczana jest do tzw. pierwszej linii obrony przed czynnikami prozapalnymi.

Jej główny mechanizm działania polega na wiązaniu kationów żelaza. Pierwiastek ten w stanie wolnym jest bardzo reaktywny chemicznie, co sprawia iż za jego pośrednictwem produkowane są wolne rodniki, uszkadzające m.in. struktury komórkowe. W połączeniu z udowodnionym działaniem immunomodulującym laktoferyny, które obejmuje hamowanie produkcji cytokin TNF-alfa, IL-6, IL-1Beta, z jednoczesnym wzmożeniem syntezy IL-10, oddaje to kompleksowy obraz przeciwzapalnego spektrum działania tego enzymu.

Pomoc w walce z drobnoustrojami
Kationy żelaza są jednymi z bardziej pożądanych pierwiastków w świecie organizmów żywych. Dzieje się tak ze względu na ich szerokie wykorzystanie w procesach energetycznych. Bez ich obecności zaburzona zostaje produkcja ATP, molekuły, dzięki której możliwe jest spełnienie wszystkich funkcji życiowych. Właściwość tę wykorzystują komórki bakterii i grzybów, pobierając pierwiastek od gospodarza, w którym prowadzą swój pasożytniczy tryb życia.

Podaż laktoferyny pozwala na związanie żelaza i uczynienie go niedostępnym dla szkodników. Sprawia to, iż zostają zaburzone ich procesy energetyczne, doprowadzając do obumarcia. Ponadto enzym ten zwiększa przepuszczalność komórek grzybów, zapobiega adhezji i interakcji bakterii oraz wirusów z komórkami gospodarza, a także ułatwia działanie lizozymu, przeciwdrobnoustrojowego białka, występującego m.in. w ślinie, czy łzach. Warto dodać, iż laktoferyna nie dopuszcza do unicestwienia bakterii symbiotycznych, co nie zaburza równowagi biomu błon śluzowych.

Podsumowując, Pharmabest Laktoferyna to wspaniała propozycja dla wszystkich, którzy pragną wesprzeć obronę organizmu przed drobnoustrojami lub wspomóc wyciszenie stanów zapalnych.

Skład

Wielkość opakowania: 15 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 15
w porcji (1 kapsułka)zawartość%ZDS
Wartość energetyczna 11,55 kcal
Białko0,1 g
Węglowodany2,76 g
w tym cukry1,35 g
Tłuszcz0,013 g
Laktoferyna0,1 g**

Pozostałe składniki

Maltodekstryna, laktoferyna, substancja przeciwzbrylająca (mono- oraz diglicerydy kwasów tłuszczowych (E471)).

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
Zła Dobra
Tagi: Bez glutenu, Naturalny
Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności