Menu
Koszyk

  NOW FOODS Calcium Citrate 100 tab.

  NOW FOODS Calcium Citrate 100 tab.
  Brak na magazynie
  NOW FOODS Calcium Citrate 100 tab.
  39,90 zł
  Bez podatku: 39,90 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Now Foods
  • Wapń w wysoce biodostępnie i łatwo przyswajalnej formie 
  • Wzbogacony o magnez, cynk, miedź oraz mangan 
  • Z dodatkiem wegetariańskiej witaminy D2
  • Formuła promująca zdrowie kości
  • Łatwe do połknięcia tabletki 

  Now Foods Calcium Citrate to suplement diety w skład którego wchodzi wapń oraz inne pierwiastki ważne dla prawidłowego metabolizmu tkanki kostnej, takie jak: magnez, cynk, miedź oraz mangan. Całość uzupełnia dawka witaminy D2 z wegetariańskiego źródła. 

  Wapń należy do grupy makroelementów, czyli pierwiastków, których organizm potrzebuje do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania. Gromadzi się głównie w kościach, jest też budulcem zębów, włosów i paznokci. Oprócz tego pełni rolę aktywatora dla dużej grupy enzymów oraz regulatora skurczu mięśni. W prezentowanym preparacie umieszczono wapń w formie cytrynianu, który cieszy się opinią wysoce biodostępnego, łatwo wchłanianego i łagodnego dla żołądka.    

  Magnez jest pierwiastkiem działającym synergistycznie z wapniem i odgrywa ważną rolę w utrzymaniu kośćca w dobrej kondycji. Aktywuje on enzymy odpowiedzialne za przebudowę i odnawianie struktur kostnych, wpływa na funkcje komórek kościotwórczych i reguluje proces osteogenezy. 

  Cynk stymuluje tworzenie i mineralizację kości. Jest niezbędny dla prawidłowej pracy enzymów uczestniczących w metabolizmie kostnym.  

  Miedź wspomaga zdrowie tkanki łącznej. Jest ona obecna w enzymie zaangażowanym w tworzenie się wiązań krzyżowych w kolagenie oraz elastynie. 

  Mangan odgrywa ważną rolę w syntezie proliny, warunkującej powstawanie kolagenu. Oprócz tego wspólnie z wapniem, cynkiem i miedzią sprzyja zwiększeniu gęstości mineralnej kości.  

  Witamina D jest kluczowa dla prawidłowego wchłaniania wapnia. W badaniach wykazano, że jej niedobór może prowadzić do utraty masy kostnej, zwiększając ryzyko złamań.   

  Podsumowując, Now Foods Bromelain to formuła promująca zdrowie układu kostnego. Zawiera kluczowe pierwiastki, wzbogacone o witaminę D. 

  Wielkość opakowania: 100 tabletekPorcja dzienna: 2 tabletkiIlość porcji w opakowaniu: 50
  w porcji dziennej (2 tabletki)zawartość%ZDS
  Witamina D210 mcg (400 IU)50%
  Wapń (cytrynian wapnia)600 mg46%
  Magnez (tlenek magnezu, asparginian magnezu)300 mg71%
  Cynk (chelat aminokwasowy)15 mg136%
  Miedź (chelat aminokwasowy)1 mg111%
  Mangan (chelat aminokwasowy)5 mg217%
  Pozostałe składniki: Celuloza, kroksameloza sodowa, stearynian magnezu (pochodzenia roślinnego), krzemionka, kwas stearynowy (pochodzenia roślinnego), wegetariańska otoczka
  Przyjmować 2 tabletki dziennie, najlepiej w podzielonych dawkach, z jedzeniem.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Wegetariański
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności