Menu
Koszyk

  NOW FOODS Vitamin B-1 100mg 100 tab.

  NOW FOODS Vitamin B-1 100mg 100 tab.
  Brak na magazynie
  NOW FOODS Vitamin B-1 100mg 100 tab.
  23,90 zł
  Bez podatku: 23,90 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Now Foods
  • Sprzyja zachowaniu prawidłowych funkcji psychologicznych
  • Korzystnie wpływa na funkcjonowanie mięśnia sercowego
  • Wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego
  • Pomaga utrzymać prawidłowy metabolizm energetyczny
  • Kapsułki odpowiednie dla osób na diecie wegańskiej 

  Now Foods Vitamin B-1 to suplement diety w skład którego wchodzi witamina B1, znana również jako tiamina. Preparat jest dostępny w postaci roślinnych kapsułek, które mogą być stosowane przez osoby na diecie wegańskiej bądź wegetariańskiej. 

  Tiamina (witamina B1) to rozpuszczalny w wodzie związek chemiczny przynależący do rodziny witamin B. Uczestniczy w kluczowych procesach biochemicznych i fizjologicznych, stąd dla ludzkiego organizmu jest składnikiem niezbędnym do życia. Niedobory tiaminy zwykle wyrównuje się za pomocą stabilnego chemicznie chlorowodorku tiaminy.  

  Tiamina pełni istotne funkcje koenzymatyczne. Jej aktywna fizjologicznie forma – pirofosforan tiaminy (TPP), aktywuje ponad 20 różnych enzymów, które są zaangażowane w główne procesy metaboliczne komórek. Wśród nich wymienia się m.in. cykl Krebsa, przemiany węglowodanów, biosyntezę i degradację aminokwasów. 

  Tiamina sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu układu nerwowego. Bierze udział w procesach formowania mieliny, warunkuje wzrost aksonów i powstawanie synaps. Jest też zaangażowana w wychwyt ważnych neurotransmiterów, w tym serotoniny. Badania pokazują, że niedobór tej witaminy może zaburzać syntezę acetylocholiny, odpowiedzialnej m.in. za procesy pamięciowe i zdolność koncentracji. 

  Niedobór tiaminy może mieć niekorzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy. Jedną z najpoważniejszych konsekwencji skrajnego deficytu tej witaminy jest choroba beri-beri. Jej odmiana obrzękowa objawia się występowaniem obrzęków obwodowych oraz poważnych zaburzeń rytmu serca.

  Podsumowując, Now Foods Vitamin B-1 to preparat ułatwiający wyrównanie deficytu tiaminy. Niedobór tej witaminy zagraża zwłaszcza alkoholikom i osobom nie dbającym o prawidłową dietę. 

  Wielkość opakowania: 100 tabletekPorcja jednorazowa: 1 tabletkaIlość porcji w opakowaniu: 100
  w 1 tabletcezawartość%ZDS
  Witamina B1 (tiamina)100 mg8333%
  Pozostałe składniki: Celuloza, Kwas Stearynowy (źródło roślinne) i Stearynian Magnezu (źródło roślinne).
  1 tabletka dziennie, najlepiej z posiłkiem.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Bez GMO
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności