Menu
Koszyk

  JARROW Methyl B-12 1000mcg 100 pastylek

  JARROW Methyl B-12 1000mcg 100 pastylek
  Brak na magazynie
  JARROW Methyl B-12 1000mcg 100 pastylek
  34,90 zł
  Bez podatku: 34,90 zł
  • Witamina B12 w bioaktywnej (metylowanej) formie 
  • Smaczne pastylki do ssania o smaku owocowym 
  • Posłodzone ksylitolem – bez dodatku cukru 
  • Odpowiednie dla wegetarian oraz wegan 
  • Efektywne uzupełnienie niedoborów 

  Jarrow Methyl B-12 to suplement diety zawierający metylokobalaminę – aktywną biologicznie, wysoce przyswajalną formę witamina B12. Preparat jest dostępny w postaci pastylek do ssania słodzonych ksylitolem. 

  Witamina B12  (kobalamina) to jedna spośród wielu witamin rozpuszczalnych w wodzie. Jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jej obecności nie stwierdzono w roślinach, a głównym jej źródłem są pokarmy mięsne. Z tego powodu wegetarianie i weganie znajdują się w grupie osób szczególnie narażonych na niedobór. 

  Funkcje w organizmie: witamina B12 odgrywa ważną rolę w utrzymaniu prawidłowych funkcji układu nerwowego, jest zaangażowana w powstawanie nukleotydów oraz syntezę najważniejszych neurotransmiterów. Jej aktywna forma pełni istotną funkcję w reakcjach metylacji, jest kofaktorem konwersji homocysteiny do metioniny. Upośledzenie tej reakcji powoduje zaburzenia metabolizmu folianów oraz syntezy DNA. W efekcie dochodzi do zakłócenia dojrzewania komórek krwi i rozwoju niedokrwistości megaloblastycznej. 

  Wysoka biodostępność: obecna w składzie metylokobalamina jest aktywną metabolicznie formą kobalaminy. W przeciwieństwie do powszechnie stosowanej w suplementacji cyjanokobalaminy nie musi być przekształcana do żadnej innej formy i może być bezpośrednio wykorzystana w organizmie. Dobrze sprawdza się u osób z mutacją genu MTHFR, gdyż defekt ten często powoduje zaburzenia metylacji. 

  Komfort suplementacji: prezentowany suplement jest idealny dla osób, które mają problem z połykaniem tabletek albo kapsułek. Występuje w postaci pastylek do ssania. Mają one przyjemny, orzeźwiający smak. Co ważne, są one słodzone ksylitolem a nie cukrem. 

  Podsumowując, Jarrow Methyl B-12 to preparat, który efektywnie uzupełnia niedobór witaminy B12. 

  Wielkość opakowania: 100 pastylek do ssaniaPorcja jednorazowa: 1 pastylkaIlość porcji w opakowaniu: 100
  w 1 pastylcezawartość%ZDS
  Witamina B12 (jako Metylokobalamina)1000 mcg40000%
  Pozostałe składniki: Substancja słodząca: ksylitol; substancja wypełniająca: celuloza; nośnik: kwas tłuszczowy (źródło roślinne), naturalny aromat cytrynowy, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych (źródło roślinne); dwutlenek krzemu; kwas: kwas cytrynowy
  1 pastylka raz dziennie, rozpuścić w ustach.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Wegański, Wegetariański
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności