Menu
Koszyk

TREC Vit. C Strong 500 100 kaps.

TREC Vit. C Strong 500 100 kaps.
TREC Vit. C Strong 500 100 kaps.
16,90 zł
Bez podatku: 16,90 zł
  • Witamina C z dodatkiem bioflawonoidów cytrusowych i cynku
  • Wzmacnia ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym
  • Pomaga utrzymać prawidłowy metabolizm energetyczny
  • Promuje prawidłowe funkcje układu immunologicznego
  • Wspomaga prawidłową biosyntezę kolagenu

TREC VIT. C STRONG 500 to suplement diety łączący trzy synergistycznie działające substancje – witaminę C, bioflawonoidy cytrusowe oraz cynk.

Witamina C jest bardzo prostym, rozpuszczalnym w wodzie związkiem chemicznym. W ustroju bierze udział w wielu kluczowych reakcjach enzymatycznych.. Pełni m.in. rolę kofaktora dla enzymów uczestniczących w produkcji kolagenu. Dzięki temu korzystnie wpływa na kondycję skóry, naczyń krwionośnych, kości i chrząstek stawowych. Oprócz tego witamina ta jest ważnym antyoksydantem, zdolnym do neutralizacji nadmiaru wolnych rodników, które przyczyniają się do uszkodzeń DNA, białek i lipidów.

Bioflawonoidy cytrusowe stanowią obszerną grupę związków chemicznych wytwarzanych przez rośliny. Należy do nich m.in. hesperydyna, obecna w składzie prezentowanego suplementu. Dowiedziono, że działa ona synergistycznie z witaminą C. Może wspomóc jej wchłanianie oraz zapobiega jej degradacji w ustroju. Ponadto wykazuje ona właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne.

Cynk jest jednym z kluczowych mikroelementów i ma istotny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Jako modulator przekaźnictwa synaptycznego pomaga w utrzymaniu optymalnych funkcji poznawczych. Uczestniczy również w procesach podziału komórek. Jest też ważny dla układu odpornościowego – jego niedobór sprzyja atrofii grasicy, w konsekwencji czego dochodzi do zaburzenia rozwoju limfocytów.

Podsumowując, TREC VIT. C STRONG 500 to preparat, który wzbogaca dietę o związki ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest polecany zwłaszcza osobom, które wykazują zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C. W grupie tej znajdują się osoby nie dbające o prawidłowe odżywianie, żyjące w stresie, narażone na ciężki wysiłek fizyczny, palące papierosy.

Wielkość opakowania: 100 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 100
w 1 kapsułcezawartość%ZDS
Witamina C (Kwas L-Askorbinowy)500 mg625%
Ekstrakt Bioflawonoidów Cytrusowych (Citrus aurantium) [50% hesperydyny]50 mg-
Cynk (Tlenek Cynku)5 mg50%

Napisz opinię

Zła Dobra
Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności