Menu
Koszyk

  DOCTOR'S BEST Collagen Types 1 & 3 1000mg 180 tab.

  DOCTOR'S BEST Collagen Types 1 & 3 1000mg 180 tab.
  Brak na magazynie
  DOCTOR'S BEST Collagen Types 1 & 3 1000mg 180 tab.
  69,00 zł
  Bez podatku: 69,00 zł
  • Dobrze przyswajalny kolagen typu 1 i 3 z witaminą C
  • Pomaga zregenerować zniszczone włosy i paznokcie
  • Przydatny w utrzymaniu młodego wyglądu skóry
  • Wspomaga funkcjonowanie aparatu ruchu
  • Pomaga w regeneracji tkanek po urazach

  Doctor’s Best, Collagen Types 1 & 3 to suplement diety zawierający hydrolizowane białka kolagenowe typu 1 i 3 oraz witaminę C, która wspomaga jego prawidłową syntezę w organizmie.

  Kolagen to grupa 29 różnych białek najliczniej występujących w tkance łącznej. Ich łańcuchy bogate są w prolinę, hydroksyprolinę i hydroksylizynę. Typ 1 i 3 to kolagen fibrylarny, który budową przypomina warkocz i stanowi około 90% ogólnej puli tego białka w organizmie.

  Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu. Uczestniczy w hydroksylacji reszt proliny i lizyny do hydroksyproliny i hydroksylizyny.

  Na starzenie się skóry
  Kolagen typu 1 tworzy specyficzną „siateczkę”, odpowiadającą za wytrzymałość i elastyczność skóry. Z wiekiem równowaga między jego produkcją a degradacją zostaje zachwiana, dlatego od ok. 30. roku życia skóra staje się cieńsza, podatna na powstawanie zmarszczek i przebarwień.

  Na gojenie się ran
  Kolagen typu 3 uczestniczy w zabliźnianiu się ran. Blizna wygląda nieco inaczej niż zdrowa skóra i jest stopniowo zastępowana bardziej wytrzymałym kolagenem typu 1.

  Dla sportowców i seniorów
  Kolagen to ważny składnik kości, chrząstek i ścięgien. Jest to szczególnie istotne dla sportowców, którzy przez intensywne treningi są stale narażeni na kontuzje oraz dla seniorów, u których z wiekiem postępuje zwyrodnienie stawów.

  Regeneracja włosów i paznokci
  Kolagen, odżywiając cebulki włosów stymuluje ich wzrost, utrzymuje ich właściwą strukturę i chroni przed wypadaniem. Wzmocnieniu ulegają też paznokcie. Pomaga zredukować nierówności i przebarwienia płytki.

  Podsumowując, Doctor’s Best, Collagen Types 1 & 3 to preparat, który regularnie przyjmowany pozytywnie wpływa na funkcjonowanie aparatu ruchu, kondycję włosów, skóry i paznokci oraz gojenie się ran.

  Porady eksperta:

  Od 25. roku życia systematycznie ubywa nam około 1% kolagenu w skórze, dlatego już wtedy warto uzupełniać jego straty, aby opóźnić oznaki starzenia się.

  Dla utrzymania skóry w dobrej kondycji, każda ilość kolagenu jest na wagę złota, gdyż włókno o średnicy 1 mm jest tak mocne, że może utrzymać ciężar aż 10 kg!

  Warto pamiętać, że stres, zwłaszcza przewlekły, ma ogromny wpływ na proces starzenia się. Winny temu jest kortyzol, który powoduje rozpad włókien kolagenu.

  Wielkość opakowania: 180 tabletekPorcja jednorazowa: 3 tabletkiIlość porcji w opakowaniu: 60
  w porcji (3 tabletki)zawartość%ZDS
  Witamina C (jako askorbinian wapnia)30 mg50%
  Wapń4.2 mg
  Sód17.1 mg
  Kolagen typu 1 i 3 (źródło bydlęce)3,000 mg
  Pozostałe składniki: Celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy, kroskarmeloza sodowa, stearynian magnezu (źródło roślinne), hypromeloza (otoczka).
  Przyjmować 3 tabletki dwa razy dziennie na pusty żołądek, co najmniej 30 minut przed posiłkiem. Nie mieszać z suplementami białkowymi.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Bez GMO
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności