Menu
Koszyk

JARROW N-A-C (N-Acetyl-L-Cysteine) 500mg 100 kaps.

JARROW N-A-C (N-Acetyl-L-Cysteine) 500mg 100 kaps.
Brak na magazynie
JARROW N-A-C (N-Acetyl-L-Cysteine) 500mg 100 kaps.
0,00zł
Bez podatku: 0,00zł

Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu dróg oddechowych

Wzmacnia ochronę przed wolnymi rodnikami

Posiada aktywność hepatoprotekcyjną

Wykazuje działanie przeciwzapalne

Promuje syntezę gluatationu

Jarrow N-A-C to suplement diety zawierający 500 mg N-acetylocysteiny (NAC) w jednej, wegańskiej kapsułce. Wspomaga produkcję glutationu, a także wpływa korzystnie na pracę układu oddechowego.

N-acetylocysteina (NAC) to pochodna aminokwasu L-cysteiny, a dokładniej jej acetylowana postać. Głównym powodem, dla którego N-acetylocysteina jest chętnie suplementowana, jest jej udział w ochronie antyoksydacyjnej organizmu. NAC, wraz z dwoma innymi aminokwasami (glutaminą i glicyną) jest niezbędne do prawidłowej syntezy glutationu - jednego z najsilniejszych przeciwutleniaczy. Glutation pośrednio i bezpośrednio pomaga w neutralizacji wolnych rodników, które w nadmiarze mogą przyczynić się do uszkodzeń naszych komórek i tkanek. 

NAC ponadto wspomaga pracę wątroby i procesy detoksykacji oraz jest stosowane jako antidotum w sytuacji zatrucia paracetamolem. Może być także pomocne w przypadku zaburzeń dróg oddechowych, w przebiegu których obecne jest wydzielanie gęstej wydzieliny. Dzięki właściwościom mukolitycznym (upłynniającym i zmniejszającym lepkość wydzieliny), N-acetylocysteina ułatwia wykrztuszanie i redukuje męczący kaszel. Z tego też względu nierzadko zalecana jest osobom palącym tytoń, gdyż ogranicza szkodliwą aktywność wolnorodnikową oraz poprawia oczyszczanie śluzowo-rzęskowe.

Podsumowując, Jarrow N-A-C to suplement diety o szerokim działaniu prozdrowotnym. Wykazuje aktywność antyoksydacyjną (pośrednią i bezpośrednią), wspomaga pracę wątroby oraz może być pomocny w przypadku niektórych zaburzeń układu oddechowego (poprawia czynność nabłonka oddechowego i usprawnia odkrztuszanie wydzieliny).

Skład

Wielkość opakowania: 100 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 100
w 1 kapsułcezawartość%ZDS
N-Acetylocysteina (NAC)500 mg-

Pozostałe składniki

Celuloza, Stearynian Magnezu (Źródło Roślinne) I Ditlenek Krzemu, Żelatyna (Kapsułka)

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
Zła Dobra
Tagi: Bez glutenu, Wegański, Wegetariański
Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności