Menu
Koszyk

  SWANSON Olive Leaf Extract 500mg 120 kaps.

  SWANSON Olive Leaf Extract 500mg 120 kaps.
  Brak na magazynie
  SWANSON Olive Leaf Extract 500mg 120 kaps.
  39,99 zł
  Bez podatku: 39,99 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Swanson
  • Standaryzowany ekstrakt z liści drzewa oliwnego 
  • Zawiera minimum 20% bioaktywnej oleuropeiny 
  • Chroni przed uszkodzeniami oksydacyjnymi
  • Wykazuje właściwości przeciwutleniające 
  • Wygodna do stosowania forma kapsułek

  Swanson Olive Leaf Extract to suplement diety w skład którego wchodzi ekstrakt z liści oliwki europejskiej standaryzowany do minimum 20% oleuropeiny. 

  Oliwka europejska (Olea europea) to popularne drzewo owocowe naturalnie występujące w basenie Morza Śródziemnego. Uprawia się je głównie ze względu na owoce, choć równie cenne są liście, które traktuje się jako surowiec leczniczy. 

  Za najważniejszy składnik liści oliwnych jest uznawana oleuropeina. Przynależy ona do związków zwanych sekoirydoidami, które są pochodnymi kumaryny. Dzięki właściwościom hydrofilowym jest łatwo wchłaniana z przewodu pokarmowego i ma pozytywny wpływ na ludzki organizm. Pewne korzyści mogą przynosić również inne związki chemiczne obecne w liściach rośliny, zwłaszcza flawonoidy, triterpeny oraz kwasy fenolowe. 

  Liście oliwne są skarbnicą związków fenolowych, będących silnymi przeciwutleniaczami. Są one zdolne do zmiatania wolnych rodników i reaktywnych form tlenu (RFT). Ponadto w badaniach wykazano, że oleuropeina może przyczynić się do zwiększenia poziomu endogennych przeciwutleniaczy, takich jak dysmutaza ponadtlenkowa czy glutation. Jest to ważne z punktu widzenia kondycji zdrowotnej organizmu - naukowcy podkreślają ogromną rolę naturalnych przeciwutleniaczy roślinnych w profilaktyce schorzeń cywilizacyjnych. 

  Oleuropeinie przypisuje się działanie przeciwdrobnoustrojowe. W badaniach wykazano, że związek ten sprzyja zahamowaniu replikacji patogenów i ogranicza proces ich adhezji do ścian komórek.     

  Podsumowując, Swanson Olive Leaf Extract to wysokiej jakości preparat, który wzbogaca dietę o naturalne antyoksydanty i substancje wykazujące działanie bakteriobójcze. Może przyczynić się do polepszenia kondycji zdrowotnej organizmu. 

  Wielkość opakowania: 120 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 120
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Wyciąg z liścia oliwki europejskiej (Olea europaea) (standaryzowany na zawartość min. 20% oleoeuropein)500 mg*
  Pozostałe składniki: Kapsułka (żelatyna), celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu, dwutlenek krzemu.
  Jako suplement diety, przyjmować jedną kapsułkę 2 razy dziennie z posiłkiem i wodą.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności