Menu
Koszyk

  SWANSON Iron Citrate 25mg 60 kaps.

  SWANSON Iron Citrate 25mg 60 kaps.
  Brak na magazynie
  SWANSON Iron Citrate 25mg 60 kaps.
  16,99 zł
  Bez podatku: 16,99 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Swanson
  • Żelazo w wysoce przyswajalnej formie cytrynianu żelaza 
  • Pomaga utrzymać prawidłowy poziom żelaza w ustroju
  • Formuła przyjazna dla osób na diecie wegetariańskiej 
  • Sprzyja prawidłowej produkcji czerwonych krwinek 
  • Pomaga zniwelować uczucie zmęczenia i znużenia

  Swanson Iron Citrate to suplement diety w skład którego wchodzi żelazo w formie cytrynianu żelaza. Taka forma żelaza ma opinię łatwo przyswajanej i wysoce biodostępnej.  Preparat jest przyjazny osobom na diecie wegetariańskiej. 

  Żelazo jest zaliczane do kluczowych mikroelementów ludzkiego organizmu. Warunkuje ono prawidłowy przebieg najważniejszych procesów biologicznych zachodzących w ciele, a jego niedobór może prowadzić do poważnych zaburzeń fizjologicznych.

  Żelazo wchodzi  w skład grup prostetycznych licznych białek należących do metaloprotein. Wśród nich znajduje się m.in. odpowiedzialna za transportowanie tlenu hemoglobina oraz magazynująca tlen w mięśniach mioglobina. 

  Żelazo jest kofaktorem wielu enzymów. W grupie tej są m.in. enzymy zaangażowane w produkcję energii oraz enzymy, które neutralizują reaktywne formy tlenu (peroksydazy, katalazy, oksydazy).  

  Żelazo pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji poznawczych. Bierze udział w wytwarzaniu osłaniającej włóka nerwowe mieliny i uczestniczy w produkcji kluczowych neurotransmiterów. 

  Cytrynian żelaza jest zatwierdzonym przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA) środkiem, stosowanym w celu podniesienia poziomu żelaza w organizmie. W badaniach wykazano, że jest on znacznie skuteczniejszy niż siarczan żelaza - forma standardowo stosowana  w suplementacji. U wielu osób jest też lepiej tolerowany przez układ pokarmowy. 

  Niedobór żelaza zagraża zwłaszcza kobietom zmagającym się z obfitymi miesiączkami, ciężko trenującym sportowcom oraz wegetarianom. Zaleca się również, by kobiety ciężarne regularnie monitorowały poziom tego pierwiastka. 

  Podsumowując, Swanson Iron Citrate to preparat, który skutecznie uzupełnia niedobór żelaza w organizmie. 

  Wielkość opakowania: 60 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 60
  w jednej porcji (1 kapsułka)zawartość%ZDS
  Żelazo (z cytrynianu żelaza)25 mg139%
  Pozostałe składniki: Celuloza mikrokrystaliczna (błonnik roślinny), hypromeloza (kapsułka roślinna), mieszanka ekstraktów z ryżu, krzemionka.
  Przyjmować 1 kapsułkę dziennie w trakcie posiłku, popijając wodą.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Wegetariański
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności