Menu
Koszyk

  INTENSON Żeń-szeń syberyjski korzeń cięty 100g

  INTENSON Żeń-szeń syberyjski korzeń cięty 100g
  Brak na magazynie
  INTENSON Żeń-szeń syberyjski korzeń cięty 100g
  0,00 zł
  Bez podatku: 0,00 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Intenson
  • Wysuszony korzeń żeń-szenia syberyjskiego 
  • Roślina znana z działania adaptogennego 
  • Idealny do przygotowania naparu
  • Wolny od wszelkich dodatków 
  • Surowiec doskonałej jakości 

  Intenson Żeń-szeń syberyjski korzeń cięty to produkt, który zawiera wysuszony, pokrojony na małe kawałki, korzeń eleuterokoka kolczastego – znanej rośliny leczniczej i adaptogennej. 

  Eleuterokok kolczasty (Eleutherococcus senticosus) to roślina potocznie zwana żeń-szeniem syberyjskim. Wprawdzie nie jest ona spokrewniona z innymi rodzajami żeń-szenia, jednak wykazuje podobne właściwości i ma równie korzystny wpływ na ludzki organizm. Surowcem leczniczym są kłącza oraz korzenie. Można je kupić zamknięte w kapsułkach albo w postaci suszu, z którego przygotowuje się napar. 

  Żeń-szeń syberyjski znajduje się w grupie roślin adaptogennych. Zawarte w surowcu substancje czynne (tzw. eleuterozydy) mogą oddziaływać na ośrodkowy układ nerwowy i tonizować aktywność kory nadnerczy. Tym samym wykazują zdolność do regulowania odpowiedzi stresowej organizmu i ułatwiają przystosowanie się do zmiennych, nie zawsze korzystnych, warunków zewnętrznych. W opinii wielu użytkowników żeń-szeń syberyjski doskonale sprawdza się w okresie wzmożonego napięcia i stresu. Może ułatwić zapanowanie nad nerwami i przyczynić się do poprawy kondycji psychofizycznej. 

  Żeń-szeń syberyjski korzystnie wpływa na układ odpornościowy. Badania na modelu zwierzęcym sugerują, że może on mobilizować organizm do efektywniejszego zwalczania infekcji. Zaobserwowano bowiem, że substancje zawarte w korzeniu rośliny sprzyjają zwiększeniu liczby limfocytów T oraz komórek NK (Natural Killers), a także nasilają produkcję immunoglobulin G oraz M. Przeciwciała tego rodzaju są zaangażowane w ochronę organizmu przed patogenami. 

  Podsumowując, Żeń-szeń syberyjski korzeń cięty idealnie nadaje się do przygotowania naparu o właściwościach witalizujących i przeciwstresowych.

  1 łyżeczkę zalać 1/2 litra wody i gotować pod przykryciem przez 5 minut. Pić po ostudzeniu 2 razy dziennie.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Naturalny, Pure (bez dodatków)
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności