Menu
Koszyk

  ALINESS Kwas Alfa Liponowy R-ALA 200mg 60 tab.

  ALINESS Kwas Alfa Liponowy R-ALA 200mg 60 tab.
  -7 %
  ALINESS Kwas Alfa Liponowy R-ALA 200mg 60 tab.
  44,90 zł
  41,90 zł
  Bez podatku: 41,90 zł
  • Dostępność: Produkt dostępny
  • Producent: Aliness
  • Wsparcie organizmu w prewencji chorób układu nerwowego
  • Pomoc w regulacji stężenia glukozy we krwi
  • Źródło uniwersalnego przeciwutleniacza
  • Wsparcie procesów zapamiętywania
  • Pomoc w profilaktyce cukrzycy

  Aliness Kwas Alfa Liponowy R-ALA to suplement diety zawierający dobrze przyswajalny kwas alfa liponowy, który jest silnym antyoksydantem oraz zaangażowany jest metabolizm energetyczny i gospodarkę węglowodanową.

  Kwas alfa liponowy jest syntetyzowany w niewielkich ilościach w organizmie człowieka, jednak szczególnie wraz z wiekiem zauważalne są jego niedobory. Można go znaleźć w mięsie, niektórych warzywach i owocach, jednak nie zawsze wystarcza to do pokrycia zapotrzebowania organizmu na ten kwas. Wówczas idealnym rozwiązaniem jest suplementacja.

  Silny przeciwutleniacz
  Kwas alfa liponowy posiada właściwości antyoksydacyjne. Chroni komórki organizmu przed uszkadzającym działaniem wolnych rodników tlenowych, które powstają jako produkty uboczne procesów metabolicznych. Dzięki temu, że jest rozpuszczalny nie tylko w tłuszczach, ale i wodzie, kwas ten jest nazywany uniwersalnym utleniaczem. Ta cecha znacznie rozszerza pole działania ALA. Dzięki temu kwas ten uczestniczy w regeneracji utlenionej formy witaminy C rozpuszczalnej w wodzie oraz witaminy E, rozpuszczalnej w tłuszczach.

  Ochrona układu nerwowego
  Dzięki zdolności przenikania przez barierę krew-mózg, ALA chroni ośrodkowy układ nerwowy przed szkodliwym działaniem wolnych rodników tlenowych, a co za tym idzie - może zmniejszać ryzyko zaburzeń neurodegeneracyjnych. Co więcej, ALA poprawia funkcje kognitywne.

  Regulacja poziomu glukozy we krwi
  Kwas alfa liponowy znalazł również zastosowanie w profilaktyce cukrzycy typu 2. Związek ten zwiększa bowiem wrażliwość komórek na insulinę, co pomaga utrzymać prawidłowe stężenie glukozy we krwi.

  Podsumowując, Aliness Kwas Alfa Liponowy R-ALA to suplement diety, który wspomaga prawidłowe funkcjonowanie organizmu na wielu płaszczyznach - działa antyoksydacyjnie, neuroprotekcyjnie i może pomagać w regulacji gospodarki cukrowej.


  Porady eksperta:

  Zalecana dawka preparatu to jedna tabletka, która pokryje zapotrzebowanie organizmu na cały dzień. Można również poprawić efekty suplementacji spożywając cynamon. Badania wykazały, że ALA w połączeniu zcynamonem działają synergistycznie, co potęguje działanie antyoksydacyjne.

  Wielkość opakowania: 60 tabletekPorcja jednorazowa: 1 tabletkaIlość porcji w opakowaniu: 60
  w 1 tabletcezawartość%ZDS
  Kwas R-Alfa Liponowy (R-ALA)200mg**
  Pozostałe składniki: Substancja wypełniająca: fosforany wapnia, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, talk spożywczy.
  Przyjmować 1 -2 tabletki dziennie, w trakcie posiłku.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Wegański
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności