Menu
Koszyk

LIFE EXTENSION L-Theanine 100mg 60 kaps.

LIFE EXTENSION L-Theanine 100mg 60 kaps.
LIFE EXTENSION L-Theanine 100mg 60 kaps.
79,90 zł
Bez podatku: 79,90 zł
  • 100% czysta L-teanina w opatentowanej formie Suntheanine®
  • Wprowadza w stan odprężenia bez efektu otępienia
  • Promuje generowanie fal α w mózgu
  • Usprawnia proces uczenia się

Life Extension L-Theanine to suplement diety dostarczający jednorazowo 100 mg L-teaniny, wzbogacony o witaminę C. Preparat naturalnie pomaga osiągnąć stan odprężenia z równoczesnym wzmocnieniem funkcji poznawczych.

Suntheanine® to opatentowana postać L-teaniny pozbawiona izomeru D, którego skuteczność jak dotąd nie została udowodniona.

L-teanina to wolny aminokwas naturalnie występujący w liściach zielonej herbaty. Budową chemiczną przypomina dwa ważne neuroprzekaźniki układu nerwowego – glutaminian i GABA. Jego pozytywny wpływ na zdrowie od lat doceniany jest w kulturze azjatyckiej.

Działanie przeciwstresowe i prokognitywne
L-teanina ma zdolność blokowania receptorów NMDA, naturalnie aktywowanych przez glutaminian. Ich nadmierne pobudzenie działa toksycznie na organizm i może skutkować ograniczoną zdolnością zapamiętywania i koncentracji oraz zwiększeniem apetytu, potliwości, ciśnienia tętniczego i podatności na stres.

L-teanina, przenikając barierę krew-mózg, wpływa na większy poziom GABA i dopaminy, a przez to pomaga utrzymać dobre samopoczucie.

Co więcej, przyczynia się do większej aktywności fal mózgowych α. Uważa się, że zwiększenie ich częstotliwości wywołuje efekt relaksacji, któremu nie towarzyszy otępienie, a wręcz przeciwnie – większa czujność umysłowa.

Naturalne antyoksydanty
Przeciwutleniające działanie witaminy C i L-teaniny wzmacnia ochronę ustroju przed wolnymi rodnikami, których oddziaływanie na komórki nerwowe przyczynia się do rozwoju chorób neurodegeneracyjnych.

Podsumowując, Life Extension L-Theanine to suplement diety, który ze względu na działanie nootropowe polecany jest szczególnie osobom obciążonym dużym wysiłkiem umysłowym lub stresującą pracą.

Wielkość opakowania: 60 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 60
w 1 kapsułcezawartość%ZDS
Witamina C (jako palmitynian askorbylu)2 mg3%
L-Teanina100 mg-

Napisz opinię

Zła Dobra
Tagi: Wegetariański
Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności