Menu
Koszyk

  LIFE EXTENSION L-Theanine 100mg 60 kaps.

  LIFE EXTENSION L-Theanine 100mg 60 kaps.
  Brak na magazynie
  LIFE EXTENSION L-Theanine 100mg 60 kaps.
  79,90 zł
  Bez podatku: 79,90 zł
  • 100% czysta L-teanina w opatentowanej formie Suntheanine®
  • Wprowadza w stan odprężenia bez efektu otępienia
  • Promuje generowanie fal α w mózgu
  • Usprawnia proces uczenia się

  Life Extension L-Theanine to suplement diety dostarczający jednorazowo 100 mg L-teaniny, wzbogacony o witaminę C. Preparat naturalnie pomaga osiągnąć stan odprężenia z równoczesnym wzmocnieniem funkcji poznawczych.

  Suntheanine® to opatentowana postać L-teaniny pozbawiona izomeru D, którego skuteczność jak dotąd nie została udowodniona.

  L-teanina to wolny aminokwas naturalnie występujący w liściach zielonej herbaty. Budową chemiczną przypomina dwa ważne neuroprzekaźniki układu nerwowego – glutaminian i GABA. Jego pozytywny wpływ na zdrowie od lat doceniany jest w kulturze azjatyckiej.

  Działanie przeciwstresowe i prokognitywne
  L-teanina ma zdolność blokowania receptorów NMDA, naturalnie aktywowanych przez glutaminian. Ich nadmierne pobudzenie działa toksycznie na organizm i może skutkować ograniczoną zdolnością zapamiętywania i koncentracji oraz zwiększeniem apetytu, potliwości, ciśnienia tętniczego i podatności na stres.

  L-teanina, przenikając barierę krew-mózg, wpływa na większy poziom GABA i dopaminy, a przez to pomaga utrzymać dobre samopoczucie.

  Co więcej, przyczynia się do większej aktywności fal mózgowych α. Uważa się, że zwiększenie ich częstotliwości wywołuje efekt relaksacji, któremu nie towarzyszy otępienie, a wręcz przeciwnie – większa czujność umysłowa.

  Naturalne antyoksydanty
  Przeciwutleniające działanie witaminy C i L-teaniny wzmacnia ochronę ustroju przed wolnymi rodnikami, których oddziaływanie na komórki nerwowe przyczynia się do rozwoju chorób neurodegeneracyjnych.

  Podsumowując, Life Extension L-Theanine to suplement diety, który ze względu na działanie nootropowe polecany jest szczególnie osobom obciążonym dużym wysiłkiem umysłowym lub stresującą pracą.

  Wielkość opakowania: 60 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 60
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Witamina C (jako palmitynian askorbylu)2 mg3%
  L-Teanina100 mg-
  Pozostałe składniki: Celuloza Mikrokrystaliczna, Celuloza Roślinna (kapsułka), krzemionka, stearynian roślinny.
  Przyjmować jedną kapsułkę 1-4 razy dziennie.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Wegetariański
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności