Menu
Koszyk

  JARROW Potassium Citrate 99mg 120 tab.

  JARROW Potassium Citrate 99mg 120 tab.
  Brak na magazynie
  JARROW Potassium Citrate 99mg 120 tab.
  29,99 zł
  Bez podatku: 29,99 zł
  • Organiczna i wysoce biodostępna forma potasu
  • Pomaga utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi
  • Wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśni
  • Łatwo rozpuszczalne tabletki Easy-Solv®
  • Efektywnie uzupełnia niedobór potasu 

  Jarrow Potassium Citrate to suplement diety zawierający potas w organicznej, wysoce biodostępnej formie cytrynianu potasu. Komfort suplementacji zapewniają łatwo rozpuszczalne, opatentowane tabletki Easy-Solv®.

  Potas jest jednym z kluczowych elektrolitów obecnych w organizmie i warunkujących jego prawidłowe funkcjonowanie. Gromadzi się głównie w przestrzeni wewnątrzkomórkowej. Odpowiada za utrzymanie równowagi wodnej oraz kwasowo-zasadowej, a oprócz tego pełni rolę kofaktora dla kilku enzymów. 

  Potas wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Umożliwia efektywne przewodnictwo impulsów nerwowych, dlatego jego deficyt często skutkuje zaburzeniami reakcji na bodźce, kłopotami z koncentracją i pamięcią. 

  Potas przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania mięśni. Warunkuje sprawną kurczliwość mięśni, w tym najważniejszego w organizmie mięśnia, za jakie jest uważane serce. Niedostateczna ilość potasu w ustroju powoduje osłabienie siły mięśni, ich drżenie i bolesne skurcze. Może też być przyczyną zaburzeń rytmu serca.    

  Potas stoi na straży gospodarki wodnej organizmu. Działa przeciwstawnie do sodu i kontroluje jego przedostawanie się do wnętrza komórek. Zbyt duża ilość sodu w komórkach powoduje retencję płynów, obrzęki, a finalnie może doprowadzić do uszkodzenia komórek.  

  Potas wykazuje działanie hipotensyjne. Pierwiastek ten sprzyja rozszerzeniu naczyń krwionośnych, przyczynia się do wzrostu wrażliwości baroreceptorów tętniczych i hamuje układ RAA. Dzięki temu pomaga obniżyć nadmiernie wysokie ciśnienie krwi. 

  Podsumowując, Jarrow Potassium Citrate to preparat wzbogacający dietę w potas. Zawiera łatwo przyswajalną postać tego minerału i efektywnie wyrównuje ewentualne deficyty. 

  Wielkość opakowania: 120 tabletekPorcja jednorazowa: 1 tabletkaIlość porcji w opakowaniu: 120
  w porcji (1 tabletka)amount%DV
  Potas (jako cytrynian potasu)99 mg2%
  Pozostałe składniki: Fosforan wapnia, celuloza, kwas stearynowy (źródło roślinne), stearynian magnezu (źródło roślinne), dwutlenek krzemu i spożywcza otoczka kapsułki.
  Przyjmować 1 tabletkę dziennie albo zgodnie z zaleceniem specjalisty.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Wegetariański
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności