Menu
Koszyk

Witamina B2

Witamina B2 (ryboflawina) to rozpuszczalny w wodzie związek chemiczny łączący rybitol i flawinę. W ustroju pełni przede wszystkim rolę prekursora dwóch ważnych koenzymów - FMN (mononukleotyd flawinowy) i FAD (dwunukleotyd flawinoadeninowy). Witamina ta jest niezbędna do produkcji energii z pożywienia, ponadto kontroluje procesy oksydacyjno-redukcyjne, wspomaga produkcję kluczowych neuroprzekaźników, warunkuje wykorzystanie żelaza i wywiera wpływ na narząd wzroku. Pomaga również utrzymać w dobrej kondycji skórę i błony śluzowe.

Witamina B2 jest obecna w wielu produktach żywnościowych, jednak łatwo ulega degradacji pod wpływem promieni UV. Ewentualny deficyt można uzupełnić za pomocą suplementów diety. Proponujemy Państwu wysokiej jakości preparaty zawierające ryboflawinę. W ofercie można znaleźć zarówno witaminę B2 w tradycyjnej postaci, jak i innowacyjną, koenzymatyczną formę ryboflawiny, czyli FMN.

Producent: Now Foods
Utrzymanie prawidłowego metabolizmu energetycznego Ochrona komórek przed stresem oksydacyjnymKorzystny wpływ na kondycję błon śluzowychOptymalna produkcja czerwonych krwinekRedukcja uczucia zmęczenia i znużeniaNow Foods Vitamin B-2 to suplement diety w skład którego wchodzi witamina B2, zwana r..
23,90 zł Bez podatku:23,90 zł
Wyświetlono: 1 do 1 z 1 (1 stron)
Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności