Menu
Koszyk

  NOW FOODS Vitamin B-2 100mg 100 kaps.

  NOW FOODS Vitamin B-2 100mg 100 kaps.
  Brak na magazynie
  NOW FOODS Vitamin B-2 100mg 100 kaps.
  23,90 zł
  Bez podatku: 23,90 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Now Foods
  • Utrzymanie prawidłowego metabolizmu energetycznego 
  • Ochrona komórek przed stresem oksydacyjnym
  • Korzystny wpływ na kondycję błon śluzowych
  • Optymalna produkcja czerwonych krwinek
  • Redukcja uczucia zmęczenia i znużenia

  Now Foods Vitamin B-2 to suplement diety w skład którego wchodzi witamina B2, zwana ryboflawiną. Występuje ona we wszystkich tkankach organizmu i jest ona zaangażowana w kluczowe reakcje biochemiczne zachodzące w ustroju. 

  Ryboflawina (witamina B2) to rozpuszczalny w wodzie związek chemiczny łączący rybitol i flawinę. W ludzkim organizmie pełni rolę witaminy. Jest dostarczany głównie z pożywieniem – występuje w migdałach, mięsie, produktach pełnoziarnistych. Należy jednak mieć na uwadze, że obróbka żywności łatwo degraduje tę witaminę. 

  Ryboflawina przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Jej  aktywne formy są zaangażowane w proces wytwarzania energii podczas oddychania oraz przemiany białek, tłuszczów i węglowodanów. Niedobór tej witaminy często objawia się nadmiernym zmęczeniem, znużeniem oraz brakiem sił witalnych. 

  Ryboflawina pomaga chronić komórki przed stresem oksydacyjnym. W badaniach wykazano, że jej deficyt może prowadzić do zakłócenia równowagi redoks. Podkreśla się również znaczącą rolę tej witaminy w utrzymaniu odpowiedniego poziomu glutationu, który jest kluczowym przeciwutleniaczem w komórkach ludzkiego organizmu. 

  Ryboflawina sprzyja utrzymaniu dobrej kondycji skóry i błon śluzowych. Jej niedobór ma negatywny wpływ na dojrzewanie kolagenu, co może skutkować niekorzystnymi zmianami na skórze, utratą jędrności i elastyczności. Zaobserwowano również, że osoby, u których stwierdzono niedobór witaminy B2, bardzo często borykają się z łojotokiem i stanami zapalnymi skóry. 

  Podsumowując, Now Foods Vitamin B-2 to preparat, który sprawdzi się w profilaktyce niedoborów witaminy B2. Warto pamiętać, że witamina ta jest wrażliwa na światło i łatwo ulega degradacji pod wpływem promieni UV.  

  Wielkość opakowania: 100 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 100
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Witamina B2 (Ryboflawina)100 mg7692%
  Pozostałe składniki: Mąka Ryżowa, Żelatyna (kapsułka), Stearynian Magnezu (żródło roślinne) i Krzemionka.
  Spożywać 1 kapsułkę dziennie wraz z posiłkiem.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Bez GMO
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności