Menu
Koszyk

  JARROW Pantothenic Acid 500mg 100 kaps.

  JARROW Pantothenic Acid 500mg 100 kaps.
  Brak na magazynie
  JARROW Pantothenic Acid 500mg 100 kaps.
  46,90 zł
  Bez podatku: 46,90 zł
  • Łatwe uzupełnienie niedoborów witaminy B5
  • Wsparcie syntezy hormonów steroidowych 
  • Redukcja uczucia znużenia i zmęczenia
  • Wysoki poziom sprawności umysłowej 
  • Prawidłowy metabolizm energetyczny

  Jarrow Pantothenic Acid to suplement diety w skład którego wchodzi kwas pantotenowy, czyli witamina B5. Preparat jest dostępny w wegetariańskich kapsułkach.  

  Kwas pantotenowy, znany jako witamina B5, jest związkiem chemicznym niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Uczestniczy w produkcji energii i procesie gojenia się ran, jest zaangażowany w syntezę hormonów oraz metabolizm białek, tłuszczy i cukrów. Związek ten występuje w wielu produktach spożywczych, jednak przetwarzanie żywności sprawia, że duża jego ilość jest tracona.  

  Kwas pantotenowy wspomaga utrzymanie prawidłowego metabolizmu energetycznego. Jest niezbędny do produkcji koenzymu A (CoA), który uczestniczy w ponad stu reakcjach metabolicznych zachodzących w ustroju. Warunkuje on przemiany białek, węglowodanów oraz tłuszczy i umożliwia produkcję energii z pożywienia. Może przyczynić się do redukcji uczucia znużenia oraz zmęczenia. 

  Kwas pantotenowy jest ważny dla zdrowia hormonalnego. Jego niedobór powoduje upośledzenie funkcji nadnerczy, co może skutkować nieprawidłową syntezą ważnych dla prawidłowego funkcjonowania hormonów steroidowych.     

  Kwas pantotenowy ma duży wpływ na układ nerwowy i przyczynia się do utrzymania sprawności umysłowej na prawidłowym poziomie. Jego aktywna biologicznie forma (CoA) jest wymagana do syntezy acetylocholiny, zaś powstały z niego białkowy nośnik grup acylowych (ACP) odgrywa kluczową rolę w produkcji sfingolipidów, tworzących osłonkę mielinową otaczającą aksony. 

  Podsumowując, Jarrow Pantothenic Acid to preparat, który wzbogaca dietę w kwas pantotenowy. Na jego niedobór są narażone osoby nadużywające alkoholu oraz kobiety stosujące doustną antykoncepcję hormonalną.  

  Wielkość opakowania: 100 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 100
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Witamina B5 (Kwas pantotenowy)500 mg10 000%
  Pozostałe składniki: Celuloza, Stearynian Magnezu (Źródło Roślinne), Żelatyna (Kapsułka)
  1 kapsułka dziennie podczas posiłku.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Wegetariański
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności