Menu
Koszyk

  NOW FOODS Vitamin B-6 100mg 250 kaps.

  NOW FOODS Vitamin B-6 100mg 250 kaps.
  Brak na magazynie
  NOW FOODS Vitamin B-6 100mg 250 kaps.
  0,00 zł
  Bez podatku: 0,00 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Now Foods
  • Sprzyja utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny 
  • Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego  
  • Korzystnie wpływa na pracę układu odpornościowego
  • Promuje optymalną aktywność hormonalną 
  • Wspiera produkcję czerwonych krwinek

  Now Foods Vitamin B-6 to suplement diety w skład którego wchodzi witamina B6 w najpopularniejszej formie chlorowodorku pirydoksyny. 

  Witamina B6 to nazwa określająca sześć związków chemicznych o podobnej strukturze, będących pochodnymi pirydyny. W ustroju są one przekształcane do aktywnej biologicznie formy – fosforanu pirydoksalu, który pełni funkcję koenzymu i jest niezbędny do aktywności licznych enzymów. 

  Witamina B6 sprzyja utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Może mieć korzystny wpływ na funkcje kognitywne oraz nastrój, gdyż od jej dostępności są  zależne enzymy niezbędne do syntezy co najmniej trzech kluczowych neuroprzekaźników – epinefryny, dopaminy i serotoniny. 

  Witamina B6 jest ważna dla utrzymania zdrowia układu krążenia. Odgrywa istotną rolę w procesach metylacji – aktywuje enzym odpowiedzialny za konwersję homocysteiny w cysteinę. Zbyt duża ilość homocysteiny w organizmie jest groźna dla zdrowia i zwiększa ryzyko wystąpienia schorzeń sercowo-naczyniowych. 

  Witamina B6 przyczynia się do regulowania aktywności hormonalnej. Przypuszczalnie moduluje ona aktywność niektórych receptorów hormonów steroidowych. Ponadto jej czynna biologicznie forma jest zaangażowana w rozkład i dezaktywację estrogenów. 

  Witamina B6 może korzystnie wpływać na funkcje immunologiczne. Wyniki badań pokazują, że jej niedobór upośledza produkcję przeciwciał i zaburza różnicowanie oraz dojrzewanie limfocytów. Oprócz tego fosforan pirydoksalu warunkuje prawidłowy przebieg reakcji enzymatycznych w szlaku kynureninowym, który jest istotnym czynnikiem utrzymania równowagi w układzie immunologicznym.  

  Podsumowując, Now Foods Vitamin B-6 to preparat, który pomaga uzupełnić deficyt witaminy B6 w organizmie. 

  Wielkość opakowania: 250 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 250
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Witamina B6 (jako chlorowodorek pirydoksyny)100 mg5000%
  Pozostałe składniki: Mąka Ryżowa, Żelatyna (kapsułka).
  Przyjmować jedną kapsułkę dziennie z posiłkiem.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Bez GMO
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności