Menu
Koszyk

  NOW FOODS Natural E-400 250 kaps.

  NOW FOODS Natural E-400 250 kaps.
  Brak na magazynie
  NOW FOODS Natural E-400 250 kaps.
  94,90 zł
  Bez podatku: 94,90 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Now Foods
  • Witamina E w miękkich żelowych kapsułkach 
  • Z dodatkiem organicznej oliwy z oliwek 
  • Ochrona przed stresem oksydacyjnym
  • Korzystny wpływ na kondycję skóry 
  • Utrzymanie optymalnej płodności 

  Now Foods Natural E-400 to suplement diety zawierający witaminę E. Jest dostępny w postaci kapsułek wzbogaconych niewielką ilością oliwy z oliwek, która chroni substancję czynną przed utlenianiem i ułatwia jej wchłanianie. 

  Witamina E  to grupa ośmiu związków chemicznych (tokoferoli i tokotrienoli) o zbliżonej budowie chemicznej i podobnej aktywności biologicznej.  Przyjmuje się, że dla ludzkiego organizmu kluczową rolę odgrywa α-tokoferol i to on najczęściej jest utożsamiany z określeniem witamina E. 

  Witamina E jest potężnym antyoksydantem. Zapobiega gromadzeniu się w organizmie wolnych rodników oraz nadtlenków lipidów i chroni komórki przed konsekwencjami stresu oksydacyjnego. Tym samym może przyczynić się do spowolnienia procesów starzenia się i zmniejszenia ryzyka wystąpienia chorób cywilizacyjnych.

  Witaminę E zyskała miano „witaminy piękna”. Zaobserwowano, że ma ona wyjątkowo korzystny wpływ na kondycję skóry. Posiada właściwości fotoprotekcyjne, a ponadto, jako silny przeciwutleniacz, chroni błony komórkowe oraz organelle wewnątrzkomórkowe przed peroksydacją lipidów. 

  Witamina E może mieć udział we wzmocnieniu odporności. W badaniach udowodniono, że jest ona zdolna do poprawy humoralnej i komórkowej odpowiedzi immunologicznej. Dodatkowo wzmacnia aktywność fagocytarną. Jest to szczególnie widoczne u osób starszych. 

  Witamina E wydaje się mieć istotny wpływ na prawidłowość procesów rozrodczych.  Testy na modelu zwierzęcym dowiodły, że niedobór tej witaminy sprzyja zaburzeniom czynności jąder i zwiększa ryzyko kurczenia się kanalików nasiennych. Może też upośledzać proces spermatogenezy. 

  Podsumowując, Now Foods Natural E-400 to łatwy sposób na zwiększenie podaży ważnej dla organizmu witaminy. 

  Wielkość opakowania: 250 kapsułek żelowychPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 250
  w 1 kapsułcezawartość%ZDS
  Witamina E (jako octan d-alfa tokoferylu) (bez GMO)268 mg2233.33%
  Pozostałe składniki: Kapsułka żelowa (żelatyna, woda, gliceryna) i ekologiczna oliwa z oliwek.
  1 kapsułka dziennie, z głównym posiłkiem.

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Tagi: Bez GMO
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności