Menu
Koszyk

  ALINESS Liposomalna Wit. K2 + D3 100 ml

  ALINESS Liposomalna Wit. K2 + D3 100 ml
  Brak na magazynie
  ALINESS Liposomalna Wit. K2 + D3 100 ml
  0,00 zł
  Bez podatku: 0,00 zł
  • Dostępność: Brak na magazynie
  • Producent: Aliness
  • Formuła liposomalna zawierająca naturalną witaminę K2 oraz witaminę D3
  • Pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi
  • Pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów
  • Sprzyja prawidłowemu krzepnięciu krwi
  • Wspiera układ odpornościowy
  • Przyjemny smak

  Aliness Liposomalna Wit. K2 + D3 to suplement diety zawierający połączenie dwóch niezwykle ważnych witamin, z wykorzystaniem unikalnej technologii Liposol™, gwarantującej lepszą przyswajalność substancji aktywnych. Preparat jest słodzony cukrem ksylitolem, a także posiada przyjemny, morelowy aromat.

  Liposomy to kuliste struktury (pęcherzyki), wewnątrz których zamykane są substancje aktywne. Dzięki podobieństwu otoczki liposomów do błon biologicznych, możliwe jest znaczne lepsze dostarczenie ich zawartości do miejsca docelowego w organizmie.

  Witamina K2, nazywana inaczej menachinonem i jest lipofilną substancją występującą naturalnie głównie w produktach pochodzenia zwierzęcego.  Witamina K jest niezbędna do prawidłowego przebiegu procesu krzepnięcia krwi, a także wspomaga pracę układu sercowo-naczyniowego. Dodatkowo wpływa na metabolizm kostny, pobudzając namnażanie się komórek kościotwórczych oraz zapewniając białkom występującym w tkance kostnej właściwą strukturę (takim jak np. osteokalcyna czy periostyna).

  Umieszczona w preparacie witamina została pozyskana w wyniku naturalnej fermentacji Bacillus Subtilis Natto (VitaMK7®).

  Witamina D3 wpływa na wiele procesów biologicznych człowieka i produkowana jest głównie w skórze, na wskutek ekspozycji na promieniowanie światła słonecznego. Najlepiej poznanym działaniem tej substancji jest regulacja homeostazy wapnia i fosforu, dzięki czemu pomaga utrzymać zdrowie kości i zębów, które są szczególnie bogate w te pierwiastki. Ponadto wykazuje działanie immunomodulacyjne (świadczy o tym m.in. duże stężenie receptorów dla tej witaminy w komórkach immunokompetentnych), a także wpływa korzystnie na samopoczucie, czy pracę układu krwionośnego.

  Podsumowując, Aliness Liposomalna Wit. K2 + D3 to wysoce przyswajalny suplement diety, który może być pomocny w celu wyrównania niedoborów witaminy K i D, a także wsparcia organizmu na wielu płaszczyznach.

  Porady eksperta:

  W Polce naturalna synteza skórna witaminy D3 jest bardziej efektywna w okresie od maja do września, kiedy to ilość dni słonecznych jest większa. Przy optymalnych warunkach pogodowych i odsłoniętych ok. 18% powierzchni ciała, w ciągu 15 minut organizm jest w stanie wytworzyć nawet 2000–4000 IU na dobę.

  Podczas suplementacji witaminy D3, należy zadbać o właściwą podaż wapnia w diecie. Jeśli nie jest to możliwe, istnieją wskazania do stosowania dodatkowej suplementacji preparatami zawierającymi sole wapnia.

  Wielkość opakowania: 100 mlPorcja jednorazowa: 2 mlIlość porcji w opakowaniu: 50
  w 1 porcji (2 ml)zawartość%ZDS
  Witamina K2 (VitaMK7®) (menachinon)100 mcg133%
  Witamina D3 (cholekalcyferol)50 mcg (2000 IU)1000%

  Napisz opinię

  Zła Dobra
  Używamy plików cookie i innych podobnych technologii, aby poprawić komfort przeglądania i funkcjonalność naszej witryny. Polityka prywatności